07: Miasto po pandemii. Jak będzie wyglądać Warszawa za 10 lat? (gość: Radosław Ziębora) cz. 1

Zapraszam Was na drugi sezon mojego podcastu, który będzie zdominowany przez gości! 🙂 Jako pierwszy, premierowy gość Urbcastu pojawił sięRadek Ziębora – Podinspektor w wydziale strategii rozwoju miasta w Biurze Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy.

W pierwszej części naszej rozmowy, porozmawialiśmy o tym jak zmienił się sposób pracy w urzędzie miasta, jak Warszawa zareagowała na zmiany w czasie pandemii oraz jak będzie ona wyglądać po pandemii. Dodatkowo o ciekawych projektach w stolicy, jak m.in o “Uśmiechu Warszawy”.

Do tego rozmawiamy o zmianach transportowych, o tym jak rowery zaczynajązmieniaćWarszawę oraz jakie projekty będą musiały być przesunięte ze względu na zmiany budżetowe.

Na koniec zastanawiamy się czego Warszawa może nauczyć sięod Kopenhagi, czemu Warszawa zdaniem Radka ma najlepszy transport na świecie oraz co zmieniło się we Wrzeniu Świata, w którym pracuje.

Książka polecona przez Radka: Jak rowery mogą uratować świat? Mikael Colville-Andersen
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4887390/byc-jak-kopenhaga-dunski-przepis-na-miasto-szczesliwe

Działania Radka możecie śledzić na profiluWarszawa 2030 (https://www.facebook.com/profile.php?id=530798003738276&ref=br_rs,) a także odwiedzając go w kawiarni Wrzenie Świata (https://www.facebook.com/profile.php?id=118181031596335&ref=br_rs)

Zapraszamy – miłego słuchania 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *