54: Miasto 15-minutowe – czyli jakie?! (Debata na Kongresie Polityki Miejskiej – goście: Agnieszka Labus & Artur Jerzy Filip)

Niezwykle popularnym trendem w naszych miastach stało się na przestrzeni ostatnich miesięcy koncepcja tzw. miasta 15-minutowego.

Zakłada ona, że podstawowe potrzeby ludzi – praca, opieka medyczna, edukacja, zakupy, rozrywka, rekreacja – są dostępne podczas 15 minutowego spaceru lub jazdy rowerem.

Ale tu pojawia się pytanie: miasto 15 minutowe – czyli jakie? Na to pytanie odpowiemy razem z moimi gośćmi w najnowszym odcinku podcastu. Będzie to odcinek szczególny o tyle, że będzie to pierwszy panel dyskusyjny na łamach podcastu. Spróbujemy zdefiniować to pojęcie, zastanowić się czym ono nie jest, jak i znaleźć sposób na zastosowanie tej koncepcji w polskich miastach.

Debata była przygotowana i moderowana przeze mnie i została zrealizowana na Kongresie Polityki Miejskiej.

Moimi gośćmi są:

dr Agnieszka Labus – architektka i urbanistka z misją, fundatorka i prezeska Zarządu Fundacji Laboratorium Architektury 60+ (LAB 60+), a do tego ekspertka w dziedzinie projektowania dla seniorów.

dr Artur Jerzy Filip specjalista w dziedzinie projektowania urbanistycznego i planowania miast. Badacz i praktyk innowacyjnych struktur międzysektorowego współzarządzania realizacją projektów urbanistycznych.

A czym dla Ciebie jest miasto 15-minutowe?
Chcesz dowiedzieć sięwięcej?
Zapraszam na urbcast.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *