O Podcaście

W Urbcaście razem z moimi gośćmi w przystępny sposób opowiadamy o różnych zagadnieniach związanych z miastami, urbanistyką, gospodarką przestrzenną czy architekturą.

Kiedy w połowie maja 2020 roku pojawił się pilotażowy odcinek podcastu, miałem już za sobą kilka miesięcy bardzo intensywnego myślenia o tym jaki ten podcast powinien być. Jak mawia znany klasyk, który sprawdził się w moim przypadku: najtrudniej jest zacząć. Kilkuminutowy pilotaż nagrywałem kilkanaście razy, aż wreszcie stwierdziłem, że mogą tak robić w nieskończoność, a najważniejsze jest przecież, to żeby moi znajomi i słuchacze usłyszeli o tym co mam do powiedzenia  na temat otaczającego mnie świata.

Po roku mogę powiedzieć, że było warto, oraz że nie spodziewałem się tego jak wspaniałe osoby poznam na swojej podcastowej drodze. Każda interakcja i nowa rozmowa to kolejna życiowa lekcja. Naprawdę tak jest!

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę się to wiedzą dzielić z Wami — słuchaczami. Pamiętajcie też, że to Wy tworzycie ten podcast. Wiele tematów i gości pojawiło się w Urbcast z Waszej woli i zawsze były to prawdziwe strzały w 10! Jednego też jestem pewien — to dopiero początek naszej wspólnej przygody!

Dziękuję Ci, że jesteś.

A kim jestem ja?

Nazywam się Marcin Wojciech Żebrowski. 
Jestem Bussiness Development Coordinatorem w kopenhaskim biurze architektonicznym Henning Larsen, a także urbanistą i podcasterem.

Skończyłem gospodarkę przestrzenną na Uniwersytecie Warszawskim,
a później studia magisterskie na kierunku Sustainable Urban Design, na wydziale architektury na szwedzkim Uniwersytecie w Lund. Obecnie mieszkam w Kopenhadze, gdzie rozwijam swój podcast i pozyskuję projekty i partnerów dla mojego biura projektowego.

Razem ze znajomymi ze studiów prowadzę też międzynarodowy kolektyw projektowy Urban10 Collective, w którym bierzemy udział w konkursach architektonicznych i popularyzujemy skandynawską architekturę. 

Coś bardziej osobistego? 100% ekstrawertyk! Kocham poznawać ludzi, a rozmowa z nimi daje mi energetycznego kopa. Nie przeszkadza mi to jednak w tym, żeby od czasu do czasu zaszyć się gdzieś w naturze z książką. 

Bardzo interesuję się też samorozwojem, budowaniem marki osobistej i biznesu, zdrowiem, a także muzyką (głównie rap). Do działania napędza mnie sport.

W podcaście dzielę się swoją największą pasją: miastami, urbanistyką i architekturą. 

Miłego słuchania!

Marcin Wojciech
Żebrowski

Opinie o Podcaście i Autorze:

“Marcina odebrałem jako osobę kreatywną i otwartą – ducha pracy zespołowej.
W 2020 roku Marcin zaprosił mnie do rozmowy w ramach prowadzonego przez niego podcastu o miastach pn. Urbcast. (...) Rozmowa była czystą przyjemnością i z pewnością moglibyśmy ją kontynuować godzinami. Profesjonalizm, umiejętności interpersonalne Marcina oraz przede wszystkim jego dociekliwość w naszej wspólnej pasji – miastach, tworzą wyjątkową jakość.”
Michał Lorbiecki
Urbanista, ekonomista, projektant, naukowiec, oficer pieszy miasta Tychy
“Miałam okazję współpracować z Marcinem podczas nagrywania jednego z odcinków Jego podcastu, co zaowocowało również publikacją artykułu naszego autorstwa na jednym z portali branżowych. Nieczęsto zdarza się spotkać osobę tak profesjonalną w swoich działaniach, jak i pełną pasji i zapału do tego co robi. Marcin bez wątpienia należy do grona tych osób, dlatego współpraca z nim to była czysta przyjemność.”
Monika Marzuchowska
Architekta krajobrazu