17: Jak zmienić miasto zaczynając od szyldu? (gość: Natalia Wielebska – Traffic Design)

W tym odcinku podcastu porozmawiałem z NataliąWielebską – współzałożycielką Traffic Design, a więc stowarzyszenia prowadzącego działania projektowe i edukacyjne skoncentrowane wokół estetyki i sztuki w przestrzeni publicznej.

Traffic Design działa już prawie 10 lat; a zaczynali od malowania murali w okolicach kolejki SKM w Gdyni. Przez lata ich działalność ewoluowała i z czasem zaczęli być najbardziej znani z odnawiania szyldów punktów usługowych w ramach projektu re:design. Obecnie zespół Traffic Design planuje otworzenie swojej siedziby i działania placemakingowe w przestrzeni miejskiej.

Z Natalią porozmawialiśmy o tym skąd wziął się pomysłna Traffic Design, jakie mają cele, w jakich miastach działają i jak wygląda ich proces projektowy. Interesowało mnie też to kto inicjuje re:design szyldów, jaki projekt szczególnie zapadł im w pamięć oraz jaki wpływ na biznes ma odmiana jego oprawy wizualnej. Co zyskali właściciele lodów Kwaśniak po tym jak ich szyld i wygląd pawilonu został przeprojektowany przez TD?

Rozmawiamy teżo tym jak dzielić się wiedzą na temat projektowania i zdradzamy kulisy powstawania super-poradnika o tym jak projektować szyldy w miastach. Więcej informacji i link do pdf poniżej.

Podsumowujemy dotychczasowądziałalność Traffic Design i z nadziejami spoglądamy w przyszłość. Zapraszamy!

Czytelnia:

Bardzo polecamy poradnik: „Od strony ulicy. Poradnik dobrych praktyk szyldowych dla śródmieścia Gdyni”

https://bip.um.gdynia.pl/poradnik-dobrych-praktyk-szyldowych-dla-srodmiescia-gdyni,8081/od-strony-ulicy-poradnik-dobrych-praktyk-szyldowych-dla-srodmiescia-gdyni,536402

A Natalia poleca do tego:

„Miasto szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta” Charlesa Montgomerego

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/270394/miasto-szczesliwe-jak-zmienic-nasze-zycie-zmieniajac-nasze-miasta

Social Media Traffic Design:

strona: https://trafficdesign.pl

facebook:
https://www.facebook.com/TrafficDesign

linkedin: https://www.linkedin.com/company/traffic-design/

instagram: https://www.instagram.com/traffic_design/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *