W tym odcinku podcastu porozmawiałem z NataliąWielebską – współzałożycielką Traffic Design, a więc stowarzyszenia prowadzącego działania projektowe i edukacyjne skoncentrowane wokół estetyki i sztuki w przestrzeni publicznej.
Traffic Design działa już prawie 10 lat; a zaczynali od malowania murali w okolicach kolejki SKM w Gdyni. Przez lata ich działalność ewoluowała i z czasem zaczęli być najbardziej znani z odnawiania szyldów punktów usługowych w ramach projektu re:design. Obecnie zespół Traffic Design planuje otworzenie swojej siedziby i działania placemakingowe w przestrzeni miejskiej.
Z Natalią porozmawialiśmy o tym skąd wziął się pomysłna Traffic Design, jakie mają cele, w jakich miastach działają i jak wygląda ich proces projektowy. Interesowało mnie też to kto inicjuje re:design szyldów, jaki projekt szczególnie zapadł im w pamięć oraz jaki wpływ na biznes ma odmiana jego oprawy wizualnej. Co zyskali właściciele lodów Kwaśniak po tym jak ich szyld i wygląd pawilonu został przeprojektowany przez TD?
Rozmawiamy teżo tym jak dzielić się wiedzą na temat projektowania i zdradzamy kulisy powstawania super-poradnika o tym jak projektować szyldy w miastach. Więcej informacji i link do pdf poniżej.
Podsumowujemy dotychczasowądziałalność Traffic Design i z nadziejami spoglądamy w przyszłość. Zapraszamy!
Czytelnia:
Bardzo polecamy poradnik: „Od strony ulicy. Poradnik dobrych praktyk szyldowych dla śródmieścia Gdyni”
A Natalia poleca do tego:
„Miasto szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta” Charlesa Montgomerego
Social Media Traffic Design:
strona: https://trafficdesign.pl
facebook: https://www.facebook.com/TrafficDesign
linkedin: https://www.linkedin.com/company/traffic-design/
instagram: https://www.instagram.com/traffic_design/