Przed Tobą 161. odcinek Urbcastu, w którym rozmawiamy o tym: Zieleń miejska i dzikie rośliny: odpowiedź miast na zmiany klimatu? 🤔
Dlaczego warto o tym rozmawiać?
Roślinność miejska (a także ta dzika!) ma ogromny wpływ na środowisko i zdrowie ludzi, dlatego ważne jest zrozumienie jej roli w kontekście zanieczyszczenia powietrza, zmian klimatu i poprawy jakości życia. Porozmawiamy też o roli nauki w tworzeniu zdrowszych miast.
Dr. inż. Daria Sikorska dzieli się praktycznymi wskazówkami, jak wykorzystać badania naukowe w rzeczywistości, ze szczególnym uwzględnieniem dzikiej roślinności w kreowaniu bardziej zrównoważonych miast.
Zagadnienia, które poruszamy:
- Rola nauki i praktyk w rozwoju zrównoważonych miast związane z inwestycjami w zieleń miejską
- Wpływ roślinności (w tym dzikiej) na środowisko i życie mieszkańców
- Roślinność miejska w kontekście zmian klimatu (fitosocjologia i miejska odporność)
Książka tygodnia:
Więcej informacji na temat rozmowy znajdziesz na:
Odcinek powstał w ramach projektu Ministerstwa Klimatu i Środowiska pn. „Dom z klimatem”. Celem projektu jest promocja ekologicznych metod budowy oraz innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań stosowanych w budownictwie. Więcej informacji na stronie domzklimatem.gov.pl. Niniejszy materiał został sfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
Odcinka posłuchasz na stronie podcastu: urbcast.pl
A więcej o podcaście znajdziesz: https://linktr.ee/urbcast
Możesz też wesprzeć Urbcast na Patronite: https://patronite.pl/urbcast
Muzyka: spear_oh
Do usłyszenia!