62: Czym jest rezyliencja miejska i jak nauczyć miejskich liderów jej wdrażania? (gościni: Agnieszka Muras – Fundacja Szkoła Liderów)

W tym tygodniu porozmawiamy o bardzo popularnym ostatnio (szczególnie w czasach pandemii) pojęciu, jakim jest ??????? ???????????.

Do tego odcinka zaprosiłem ekspertkę w tym temacie — Agnieszkę Muras. Agnieszka to działaczka społeczna i koordynatorka programu kształcenia liderów miejskich w Fundacji Szkoła Liderów, a także koordynatorka programu Szkoła Liderów Miast i Przywództwo w Samorządzie.

Porozmawialiśmy o roli polityki w projektowaniu miast, o tym czym jest, a czym nie jest rezyliencja miejska, także o projekcie prowadzonym przez Agnieszkę.

„Przywództwo w samorządzie”, bo o tym projekcie mowa, to program szkoleniowy poświęcony tematowi rezyliencji (odporności) miejskiej (…) organizowany przez Fundację Szkoła Liderów razem z Fundacją Veolia Polska. Mam zaszczyt być patronem medialnym tego wydarzenia, a więc zapraszam po więcej informacji na: https://www.szkola-liderow.pl/przywodztwo-w-samorzadzie/

Wśród zagadnień, które poruszyliśmy są:

✔️ Na ????? ??????? są narażone nasze miasta?
✔️ Jak ?????????́ ????????́?́ ????? w dobie kryzysów?
✔️ Jaka była ???? ???????? w dążeniu do rezyliencji w naszych miastach?
✔️ Czym więc charakteryzuje się ?????? ??????? ?? ????????̨?
✔️ Jak kształtować nowe pokolenia samorządowców — liderów miast, którzy będą w stanie nie tylko zadbać o samorząd, miasto, ale też o odpowiednie przygotowanie przed kryzysami.

Polecana przez Agnieszkę publikacja to:

Koncepcja urban resilience: założenia, treść, możliwości implementacji – prof. Rafał Czachor

Agnieszkę i Fundację Szkoła Liderów znajdziecie:

Linkedin:

https://www.linkedin.com/in/agnieszka-muras-7b3a71142/

Stronie:

http://www.szkola-liderow.pl/przywodztwo-w-samorzadzie/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *